Şan – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Şan

Program İçeriği

Ö

Öğrencinin diyafram nefesi alarak sesini en etkili ve doğru şekilde kullanmayı sağlamasını amaçlar. Bu kurs, başlangıç seviyede nota bilgisi, ölçü bilgisi, aralık bilgisi gibi müzik temel kuramları öğrenmesine olanak sağlar. Kursu alan öğrenciler ses tellerine zarar vermeden, kontrollü bir biçimde seslerini kullanmayı öğrenirler. Doğru bir entonasyon ve etkileyici bir tını ile konuşmak veya şarkı söyleme becerisi kazandırılır. Ayrıca öğrenciler farklı artikülasyon kullanımlarını da öğrenir, solfej ve dikte çalışmaları yaparlar.

Kurs Süresi

Hafta da bir gün, bir saattir. (toplam) = 12 ay / 48 saat

”Öğrencinin amacı, ihtiyacı ve gelişim olanaklarına göre program içeriği değişmektedir. Farklı yaş gruplarından öğrenciler amaçları doğrultusunda, onlara en uygun seçilecek eğitim müfredatını takip edecek, kişinin temel beceri ve algısı göz önüne alarak eğitim oluşturulacaktır.

-Öğrenciler kendi enstrümanlarıyla derse katılacaktır. Eğitmenin yönlendirme ve tavsiyesine göre enstrüman alınabilir.

YAŞ: 10 YAŞ VE ÜZERİ (Fiziksel yeterliliğe göre daha erken yaşlarda katılım sağlanabilir.)

-Programın tamamına katılan öğrenciler Metot Sanat Akademi imzalı sertifika almaya hak kazanacaklar.

          

Öğrencinin geçmiş tecrübeleri ve ses kullanımına göre değişmekte olup, diyafram nefesi kullanımı, temel müzik bilgisi ile başlanmaktadır. Öğrencinin yöneleceği alana göre çalışmalar sürdürülür.

programa başvur