piano – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Piyano

Program İçeriği

Piyano

Bartolomeo Cristofori tarafından 1700’lü yılların İtalya’sında keşfedilen bu büyülü enstrüman batı müziğinin ana ögelerinden biridir. 6 yaştan itibaren her yaştan insanın öğrenmeye uygun olduğu bir enstrüman olmak ile beraber amaca göre başlangıç yaşı değişmektedir. Bir konser piyanisti olmak için, küçük yaşlarda başlanması gerekirken, hobi amaçlı olarak tercih edildiğinde her yaş için uygundur.

Çocuklarda beyin gelişimi, koordinasyon, odaklanma gibi beceri ve fonksiyonları geliştirdiği birçok araştırma tarafından kanıtlanmıştır. Piyano öğrenmek beraberinde müzik teorisi öğrenmeyi ve müzik kulağının gelişmesini sağlar. Başlangıç aşamasında sabır ve uzun süre odaklanma ihtiyacı gerektirdiği için kişinin motivasyonu ve hevesi piyano öğrenimi için temel gereksinimlerdir. Bu nedenle, piyano ve şan eğitimi, öğrencilerin müzikal yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için mükemmel bir fırsattır.

 

Programın Süresi

-Piyano dersleri eğitmen ile birebir özel ders olarak ilerlemektedir.

Öğrencinin amacı, ihtiyacı ve gelişim olanaklarına göre program içeriği değişmektedir. Farklı yaş gruplarından öğrenciler amaçları doğrultusunda, onlara en uygun seçilecek eğitim müfredatını takip edecek, kişinin temel beceri ve algısı göz önüne alarak eğitim oluşturulacaktır.

Hafta da bir gün, bir saattir. (toplam) = 12 ay / 48 saat

YAŞ: 6 YAŞ VE ÜZERİ

-Programın tamamına katılan öğrenciler Metot Sanat Akademi (MSA) imzalı katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır. Eğitim süresi içerisinde üstün başarı gösteren ve eğitmenlerimiz tarafından dikkat çeken tüm öğrenciler uzman eğitmenler ve sanat yönetmeninden oluşan kurul kararıyla üst seviyede eğitim almak adına %100 burs kazanacaktır.

          

Programa Başvur