Online Eğitim – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search
Online eğitimlerimizin avantajları nelerdir?

Online eğitimlerimiz zaman ve mekândan bağımsız olduğu için bölgesel ve coğrafi engelleri ortadan kaldırır. Öğrencilerin ve eğitimcinin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmalarını gerektirmeksizin internet ortamı üzerinden sağlık açısından risksiz bir eğitim ortamı sunar.

Online eğitim, çalışmak zorunda olan bireylere pratik öğrenim hakkı tanır. Örgün eğitimin beraberinde getirdiği trafikle boğuşmanın zorlukları, dikkatinizi dağıtacak çevresel faktörlerden uzaklaştırmakla beraber, beslenme, yol masrafı gibi ek harcamaları da ortadan kaldırır. Belli bir saatte belli bir yere gitme sorunu olmadan ev rahatlığında eğitim almak mümkündür. Bu eğitim herkes için uygundur.

Online eğitimlerimiz ekonomik ve tekrar kullanılabilir ders materyalleri ile ortak ders içeriği sunarak çok çeşitli iletişim teknolojilerini eğitim hizmetine sunabilen bir sistemdir. 2020 yılı Mart ayından bu yana Türkiye’de 24 şehirde, Avrupa’da 3 ülkedeki oyuncu, yazar, müzisyen adaylarına nitelikli bir eğitim olanağı sunmaktadır.

Online eğitimlere nasıl kayıt yaptırabilirim?

Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurarak katılmak istediğiniz program hakkında detaylı bilgi edindikten sonra web sitemizde bulunan Akademi Başvuru formunu sizi detaylı değerlendirebilmemiz adına eksiksiz şekilde doldurmanız beklenmektedir. Başvuru formunuz incelendikten kısa bir süre sonra eğitim danışmanlarımız sizinle iletişim kurarak, ikinci adım olan ödeme işlemi ile ilgili yönlendirme sağlamaktadır. Oldukça kolay bir şekilde havale veya İyzico güvenli ödeme yöntemiyle kaydınızın ikinci adımını tamamladıktan sonra telefonunuza gelecek otomatik sms onay kodunu yine eğitim danışmanlarımıza ileterek son kayıt aşamasını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Online eğitimlerde devam zorunluluğu var mı?

Online eğitim programlarımızda iki farklı belgelendirme seçeneği vardır. İlk seçenek Metot Sanat Akademisi’nde aldığınız eğitim programına ait katılım/referans belgesi, diğer seçenek ise İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından onaylı belgedir. Her iki belgeli programın devamlılık durumu farklıdır. Metot Sanat Akademisi Katılım Belgeli eğitimde her ay 4 dersin sadece 1’inde telafi hakkınız bulunur.  Diğer derslere katılamadığınız durumda telafi hakkınız ortadan kalkar. İstanbul Aydın Üniversitesi onaylı belge eğitimlerinde ise program tamamının %80’ine katılım sağlamanız gerekmektedir. Örneğin 6 aylık bir eğitim programının ilk 1 ayına katılıp diğer bölümlerine katılmamanız durumunda program ücretinin tamamını ödemiş olsanız dahi bu belgeden yararlanma hakkınız ortadan kalkar.

Online eğitimlerde sonradan ders kayıtlarını izleyerek eğitimlere katılım sağlayabilir miyim, derslerin kaydı alınıyor mu?

Tüm eğitimlerimiz interaktif bir paylaşım üzerine kuruludur. Dersin niteliği ders süresince size çeşitli performans imkânları sunuyor ve paylaşım gelişim açısından çok önemli bu yüzden öncelikli tavsiyemiz derslere direkt katılım sağlamanız. Eğitim programlarımızın tüm müfredatlarının telifi tarafımıza ait olduğu için herhangi bir ders kaydı alınmamaktadır.

Online eğitimler sonrasında yüz yüze atölyelerde olacak mı?

Online eğitim programımızın öncelikli amacı sağlık açısından risk oluşturmayacak bir platformda en etkili eğitim olanağını sağlamak, yoğun çalışanlar için zamansızlıktan yana yakınanlara alan açmak ve bunu yaparken de farklı şehirlerde ya da ülkelerde yaşayan katılımcılara eğitim fırsatı sunmaktır. Bu yüzden online eğitim programlarımız 17 Mart 2020 yılından bu yana aktif olarak devam etmektedir ve eğitim programları yeni açılacak gruplarla sürekli aktif kalacaktır. Bazı atölyelerimiz 1. Veya 2. Kur online eğitimlerden sonra gerekli ve uygun bulunduğu takdirde İstanbul Beyoğlu’ndaki stüdyomuzda online + yüz yüze veya direkt yüz yüze olarak devam edebilir. Plânlamalardan mutlaka haberiniz olacaktır.     

Hangi programlarda online eğitimlere katılabilirim?

* Aykut Korhan Varol ile Oyunculuk Pratikleri (Online)

* Tamer Levent ile Düşünceden Rol Oynamaya (Online)

* Nurduran Duman ile Yaratıcı Yazarlık (Online)

* Malcolm Keith Kay ile Uluslararası Oyunculuk Teknikleri (Online)

* Filiz Çelik Menajerlik ile Audition Teknikleri ve Medya İletişim (Online)

* Sesbilimi, Fonetik ve Etkili Konuşma Atölyesi (Online)

* Branş içeriklerimizi linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Online Eğitimler

Aşağıdaki görsellerin üstüne tıklayarak eğitim programını satın alabilmeniz için online mağazamızdaki sepete ulaşabilirsiniz.