Mesaiden Sonra Gel – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Mesaiden Sonra Gel

Program İçeriği

H

Her yaştan, her meslekten, herkese tiyatro…

‘’Mesaiden Sonra Gel’’ tiyatro atölyesi, farklı meslek gruplarındaki insanların çalışma saatlerinden sonra bir araya gelerek sosyalleşmesini, sosyalleşirken tiyatro çalışmalarının keyifli ve geliştirici taraflarını keşfetmesini hedefler.

İş hayatının yorucu, yıpratıcı ve stresli yükünü sahnenin kapısında bırakıp iki saat boyunca nefes almak, ekip içinde etkileşim kurmak, birlikte üretmek, sahne üstü çalışmalarının içinde olmak herkese harika gelecek. İş hayatının zorlukları ve yorgunluklarının tam tersine bu konfor alanını tercih edenler monoton ve kalitesiz yaşama karşı koyacaklar.

Bu atölyede deneyim, yetenek, referans gibi şartlar aranmaz. Temel tiyatro eğitimine sıfırdan başlamak ve içinde olmak isteyen herkese açıktır.

‘’Mesaiden Sonra Gel’’ tiyatro atölyesi iki dönemden oluşmaktadır. Toplamda sekiz ay sürecek eğitim sürecinin ilk dört ayında, ekip dinamiğine uygun, içeriği çok yönlü sahne eğitimi ve oyunculuk temrinleri sürdürülür. İkinci dört ayda ise, sahne eğitmenleri (yönetmen) ile oyun çalışmasına geçilir. Oyun seçimi yapıldıktan sonra Metin ve Karakter çalışmasıyla birlikte atölye oyunu çalışması tamamlanır. Oyun çalışması tamamlandıktan sonra tam teşekküllü tiyatro salonlarında halka açık olarak sahnelenir.

Seyirci ile ilk defa buluşan ekibimiz oyun performansları, eğitim süresi içinde ki sanatsal bakış açısı ve üretimleri, ekip ruhuna uyumları da dikkate alınarak ‘Mesaiden Sonra Sahne’’ grubuna katılma hakkını kazanır.

‘’Mesaiden Sonra Gel’’ ekibi tüm bu süreçlerin sonunda, yine mesai bitiminde bir araya gelerek, deneysel tiyatro ve araştırma çalışmalarına devam ederler. Kollektif çalışma ve amatör ruh ile profesyonel uygulamanın bütünlüğü sağlanır.        

(Ses, Diksiyon, Fonetik, Jest, Mimik kullanımı, Beden Dili, Doğaçlama/Emprovizasyon, Parça/Tirat çalışmaları, Metin çözümleme ve Stanislavski metodu ile oyunculuk temrinleri)

Kurs Süresi

* Temel Tiyatro/ Oyunculuk / Doğaçlama  50 saat

* Çağdaş Dans 14 saat

Eğitim Süresi 8 ay 64 saat

Haftada 1 gün 2 saat.

Programın tamamına katılan öğrenciler Metot Sanat Akademi (MSA) imzalı katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.

programa başvur