Malcolm Keith Kay – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Malcolm Keith Kay

Malcolm Keith Kay’in profesyonel iș yașamιnda tiyatro oyuncusu, tiyatro yönetmeni, film ve televizyon sanatçısı, üniversite öğretim görevlisi ve yönetici olarak calιșmιștιr. Tiyatro eğitim ve öğretimine, dünyaca ünlü ve saygιn universitelerden biri olan The Webber-Douglas Academy of Singing and Dramatic Arts (London Institute) bașlamștιr. Sιnιf arkadașlarι Sir Anthony Sher gibi 1970 yιlιnιn bașarι ve umut vadeden sanatçιlarι arasιndadιr. Profesyonel sanat yașamι elli yιl boyunca oyunculuk, yönetmenlik, eğitimcilik, araștιrmacɩ ve danιșman olarak altɩ ülkede, dört kιtada hizmet vermiștir.

Malcolm sayιsι yetmișin üzerinde profesyonel tiyatro oyunlarιnda bașrolü oynamιș ve elli sekiz oyunda sanat yönetmeni olarak çalιșmιștιr. Profesyonel oyunculuk yașamι Londra’daki West End’de bașlamιștιr. Eğitim ve öğretim alanlarιnda iki üniversitede tiyatro, müzik, müzik teknolojisi, sahne tasarιmι ve dans bölümlerinin kurucusudur. Avusturalya’daki Western Sydney Universitesi’nde ilk sahne sanatlarι bölümünü akademik olarak bașlatan ekibin bașιnda olmaktan gurur duyar.

Malcolm kendi calɩșmalarɩnɩ sunduğu ülkeler arasɩnda Japonya, Çin, Polonya, İsveç, Slovakya, Amerika Birleșik Devletleri, Birleșik Krallɩk, Avusturya, Macaristan ve Türkiye bulunur. Oyunculuk sanatɩ ve oyunculuk tekniklerine insanlararasɩ psikoloji ve ilișkilerin sahne sanatlarɩna yansɩmasɩla yaratɩcɩ düșünmeyi getirir. Yardιmcι bașkan olarak görev yaptιğι WTTI Dünya Tiyatro Eğitim Estitüsü’nde üç Uluslararasι Tiyatro Eğitim Festivalleri’nde sanat yönetmeni ve organizator rolü üstlendi.