filizçelik – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Filiz ÇELİK

OYUNCU KOÇU, CAST DİREKTÖRÜ

4 Ekim 1986 İzmir doğumlu olan Filiz ÇELİK Ege Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünü bitirdikten sonra, çocukluğundan beri sahnede olduğu, severek yaptığı tiyatroyu, hobi olarak değil, meslek olarak yapma kararı almış ve konservatuvar sınavlarına hazırlanmıştır.

Sanat Tarihi bölümünden mezun olduğu yıl Uludağ Üniversitesinde Oyunculuk Bölümünü kazanmıştır. 2013 yılında Oyunculuk bölümünü 1’ncilik ile bitirip bu bölümden de mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen tiyatrolarında tiyatro yapıp aynı zamanda Sanat Dergilerinde Köşe yazarlığı yapmıştır. İlk olarak 2015 yılında Reklam cast asistanlığı ile cast sektörüne girmiş, çeşitli reklamlarda oyuncu koçluğu ve cast asistanlığı yapmıştır. Çok geçmeden Sektörün tanınmış ajanslarından birine transfer olup Oyuncu Koçu ve Dizi Koordinatörü olarak çalışmıştır.

2016-2018 yılları arasında kariyerini ilerletmek adına başka bir şirket bünyesine geçip Oyuncu Temsilcisi ve İn House Cast Direktörü olarak çalışmış, çeşitli dizilerde ve belgesellerde cast sorumlusu olmuştur. Ayrıca bunların yanı sıra bireysel olarak reklam cast direktörlüğüne de devam etmiştir. 2018 yılı Ocak ayında kendi şirketini kurmuş olup, Menajerlik, Oyunculuk, Oyuncu Koçluğu ve Cast direktörlüğüne devam etmektedir. Bu yolda şirket vizyonu olarak; Yeni yüzleri parlatıp sektöre kazandırmayı hedefleyen Filiz Çelik; genç oyuncularının oyunculuk eğitimleri ile birebir ilgilenirken, tiyatro kökenli oyuncularının da kariyer yönetimini üstlenmektedir.