Düşler ve Tasarım Atölyesi – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Düşler ve Tasarım Atölyesi

Programın Kazanımları

Düşler ve Tasarım Atölyesi, öğrenciye hayal ettiği, zihninde yarattığı imgeleri görsel olarak hayata geçirme olanağı sağlar. Öğrenme sürecinde; her etkinlik yaratıcılığa yönelik tasarımlar oluşturmaya, bunları geliştirmeye katkıda bulunan, estetik algı gelişiminin yanında farklı bakış açısı kazanmaya yardımcı olan etkinliklerdir. Öğrenme sürecindeki 3 boyutlu çalışmalar sayesinde el becerilerinin gelişmesi dışında, duygularını ifade etme gücünü ve soyut kavramların somuta dönüşmesinin sihrini deneyimleme fırsatı sunar. Bu aktiviteler, kolektif çalışma olanağı sağlayarak grup içi çalışmalarda birlikte uyum içinde üretme ve hareket edebilme duygularını geliştirir.

Programın İçeriği

Aktiviteler

Kukla Tasarımı ve Uygulaması

Yaş grubunun kullanabileceği ve becerilerine uygun olarak belirlenmiş kukla tekniklerinin, tasarlanması ve mümkünse yaratıcı drama ile birlikte sahnelenmesi.

Dekor Tasarımı ve Uygulaması

Tasarladıkları veya sevdikleri karakterlerin, becerilerine uygun şekilde uygulanmasını sağlayan kostüm, maske ve makyaj çalışmalarını kullanılmayan giysi ya da eşyalarla, üstünde çalışılan aksesuarlara yapılan çizimler ve çalışmalar ile bu aktiviteye dahil edilip tekrardan işlevsel ve kullanılır hale getirilir.

Geri Dönüşüm Çalışmaları

İnsanlar tarafından kullanılan atıkların değerlendirilebilir olanlarını kullanarak oyuncak, heykel, veya evde kullanabilecekleri işlevsel objelere dönüştürmek için çalışılır. Çalışmaların sonucunda çevre ile farkındalık yaratmak adına ortaya çıkarılan objeler

Heykel Çalışması

Çizdikleri resimlerin ve tasarladıkları karakterlerin çamur ve hamurlarla 3 boyutlu heykel çalışmalarına dönüştürülmesi, ağaç çalışmaları, hava ile kuruyan hamurlarla hediyelik eşya çalışmaları yapılmaktadır.

PROGRAMIN SÜRESİ

GRUP 1

5 – 8 YAŞ

İKİ KUR, HAFTADA 1 GÜN, 1 BUÇUK SAAT

TOPLAM 8 AY = 48 SAAT

GRUP 2

11-14 YAŞ

2 KUR, HAFTADA 1 GÜN, 2 SAAT

TOPLAM 8 AY = 64 SAAT