Çağdaş Dans – Metot Sanat Akademisi

Bugün Öğrencilerimiz , Yarın Meslektaşlarımız.

Search

Çağdaş Dans

M

Modern dansın 20. yüzyılda yenilenmesi ve farklılaşması sonucu doğmuş kendi içerisinde çeşitli teknikler barındıran daha özgür , soyut, düşünceleri ve hisleri en iyi ifade edebileceğiniz dans türüdür. Dünya çapında resmi olarak eğitimli dansçılar için baskın türlerden biri haline gelmiştir.

Bölümün temel amacı teknik bilgisi yüksek dans sanatçısı adayları yetiştirmektir. Öğrencilere fiziksel egzersiz ve koreografi çalışmalarının yanı sıra anatomik bilgiler de verilerek beden farkındalığını arttırmak amaçlanmaktadır.

Programa doğru duruş, yürüme gibi egzersizlerle başlanıp daha sonrasında bedenin yerle olan ilişkisi kuvvetlendirilecek ardından orta ve yüksek seviyelere geçilecektir. Streching çalışmaları da yapılarak öğrencinin esnekliği arttırılması hedeflenmektedir. Hareket ederken bedenin mekanla olan ilişkisi ve mekan farkındalığını arttırmak amacıyla doğaçlama çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca çeşitli imajlar verilerek yapılacak olan doğaçlama çalışmalarıyla da öğrencinin yaratıcılığının arttırılması hedeflenmektedir. Programın ilk iki ayından sonra teknik derslerle eş zamanlı olarak koreografi çalışmaları da başlayacak ve sonucunda bir eser ortaya çıkacaktır.

Yoğunlaştırılmış özel ders paketlerimiz ile konservatuvar ve ilgili performatif bölümlere hazırlanabilirsiniz.

Street Jazz Bölümü

S

Street Jazz, Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli dansların kombinasyonudur. Bu nedenle Hip Hop kültüründen beslenmiş ve gelişmiştir.

Programa ısınma egzersizleri ve streching çalışmalarıyla başlanır. Ardından temel adımlar, dönüşler, jumplar ve hareket kombinasyonlarıyla devam eder. Daha sonra grup olarak koreografi çalışmaları yapılarak show hazırlanır.

Kurs Süresi

1. Kur Hafta da bir gün üç saat (Teknik) = 2 ay/ 24saat

2. Kur Hafta da bir gün üç saat (Pratik) = 5 ay/ 60 saat

TOPLAM: 84 SAAT

UYGUNLUK: 7 YAŞ VE ÜZERİ.

Programın tamamına katılan öğrenciler Metot Sanat Akademi (MSA) imzalı katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır. Eğitim süresi içerisinde üstün başarı gösteren ve eğitmenlerimiz tarafından dikkat çeken tüm öğrenciler uzman eğitmenler ve sanat yönetmeninden oluşan kurul kararıyla üst seviyede eğitim almak adına %100 burs kazanacaktır.

programa başvur